Jesteśmy przejrzyści jak szkło

Business Meet Up w Dąbrowie Górniczej. Tu są możliwości!

Jak skutecznie rozwijać biznes i zdobywać nowe kontakty? Jak projektować doświadczenia i usługi, aby zwiększyć zaangażowanie klientów? Skąd czerpać energię do działania i dlaczego warto dbać o jakość nie tylko w firmie, ale i w życiu? Odpowiedzi na pytania, które codziennie stawia sobie tysiące właścicieli firm, próbowaliśmy odnaleźć 16. września podczas Business Meet Up w Dąbrowie Górniczej.

Wydarzenie odbyło się na terenie Fabryki Pełnej Życia. Od rana skorzystać można było ze szkoleń i warsztatów, a także z masażu korporacyjnego. O godzinie 15.00 Zagłębiowska Izba Gospodarcza, która była organizatorem wydarzenia, zaprasiła na inspirujące wystąpienia, ciekawe dyskusje i prezentacje.

Gościliśmy m.in. Iwonę Guzowską, mistrzynię świata w boksie i kickboxingu, która podzieliła się swoimi doświadczeniami i niewyczerpaną energią. O znaczeniu doświadczeń mówił także Wojtek Ławniczak, specjalista od podejścia human-centred design w biznesie. Dowiedzieliśmy się, jak projektować usługi, aby budować lojalność klientów. Poznaliśmy też różne metody rozwoju biznesu i życia opartych na wartościach oraz dyskutowaliśmy z przedstawicielami samorządów, o tym, jak wspierać rozwój przedsiębiorstw w regionie.

Partnerem głównym wydarzenia było miasto Dąbrowa Górnicza, a prezydent Marcin Bazylak podkreślał, że Business Meet Up to okazja, aby przyciągnąć do miasta i Fabryki Pełnej Życia właścicieli firm z całego regionu. – Spotkamy się podczas inspirujących warsztatów, czy ciekawych dyskusji, ale największą wartością Business Meet Up są relacje, które przedsiębiorcy budują w naszym mieście – zaznacza prezydent.

Pomysł na Business Meet Up pod hasłem „Tu są możliwości” powstał przy okazji prac nad nową strategią działania Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej i rozmów z przedsiębiorcami o tym, jak ich zdaniem powinna funkcjonować nowoczesna organizacja otoczenia biznesu.

– Okazało się, że największą wartością dla właścicieli firm są niezmiennie relacje i kontakty. Dziś bez trudu można znaleźć w internecie usługi, których potrzebujemy, ale nic nie zastąpi rekomendacji od zaufanych osób. W naszych badaniach przedsiębiorcy wskazywali także, że wciąż za mało jest okazji, aby małe i średnie firmy nawiązywały relację z większymi przedsiębiorstwami. Co ciekawe, „duzi gracze” również szukają okazji do spotkań z potencjalnymi usługodawcami i klientami. Naszą rolą jest więc tworzyć możliwości, integrować i dbać o nawiązywane w ramach ZIG kontakty – wyjaśnia Paulina Piętowska, relationship menager w Zagłębiowskiej Izbie Gospodarczej.

Podczas Business Meet Up poznaliśmy firmy rozwijające się w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, rozmawialiśmy o wpływie elektromobilności na rozwój biznesu, były warsztaty z budowania dobrych partnerstw na linii startup-korporacja, czy „Zagrać w Otwarte Karty”, czyli narzędzie do budowania komunikacji w zespole.

Finałowym punktem programu była Gala VI edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego, podczas której poznaliśmy tegorocznych laureatów. Kapituła Konkursu, jak co roku, uhonorowała przedsiębiorców, którzy w nowoczesny i innowacyjny sposób rozwijają swój biznes, a tym samym mają pozytywny wpływ na potencjał gospodarczy miasta.

O tytuł ubiegało się w tym roku 12 firm. W kategorii mikroprzedsiębiorstwo zwyciężył salon urody ESSE, a wyróżnienie trafiło do szkoły językowej British School. W kategorii małe przedsiębiorstwo zwycięzcą został Drim sp. z o. o. W kategorii średnich przedsiębiorstw statuetkę otrzymał Pegas Engineering sp. z o.o., a wyróżnienie Klub Sportowy Centrum sp. z o. o. Nagroda Specjalna im. Karola Adamieckiego powędrowała do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w tym wydarzeniu i bycie jego partnerem. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania są ogromnie wartościowe i bardzo potrzebne dla budowania klimatu przyjaznego dla biznesu. I jak mamy nadzieję – do zobaczenia za rok!

List Prezesa Mateusza Pękali

Piknik Mundurowy z okazji Dnia Dziecka

Dzień Strażaka

Sztandar dla Stowarzyszenia Koło Gospodyń Strzemieszyce Wielkie

Spotkanie Wielkanocne

Wielkanoc 2024

Szukaj
Close this search box.