Jesteśmy przejrzyści jak szkło

Informator DSS jesień 2019

Szanowni Państwo, drodzy Sąsiedzi!

Serdecznie witamy Państwa na łamach kolejnego wydania naszego informatora.

Jak Państwo wiecie – cały czas aktywnie włączamy się w życie naszej małej społeczności. W ciągu ostatniego pół roku sporo się wydarzyło i mamy nadzieję, że lektura niniejszego wydania dobrze to zrelacjonuje.

Nadal wspieramy wiele stowarzyszeń i organizacji działających na terenie Strzemieszyc, bierzemy też aktywny udział w istotnych dla całej Dąbrowy Górniczej wydarzeniach. Nie ustajemy w staraniach po to, by budować jak najlepsze relacje sąsiedzkie i partnerskie.

W związku z tym chcemy poinformować, że decyzja środowiskowa, która była procedowana przez Urząd Miejski w Katowicach i miała na celu zbudowanie dodatkowych magazynów na stłuczkę szklaną tak, aby frakcja drobna po procesie recyklingu była magazynowana wyłącznie w zamkniętych halach została pozytywnie rozpatrzona. Niestety –zostaliśmy bezmyślnie zablokowani przejezdno ze strzemieszyckich stowarzyszeń. Mimo naszych wyjaśnień, że taka organizacja procesu recyklingu zagwarantuje brak jakichkolwiek emisji związanych z przetwarzaniem stłuczki szklanej, bo będzie ona znajdowała się w zadaszonych i zamkniętych halach – stowarzyszenie zadziałało przeciwko nam.


Nie rozumiemy zasadności tych sprzeciwów oraz ciągle podejmowanych prób zdyskredytowania nas w oczach lokalnej społeczności. Mimo prób mediacji i podawania przez nas niepodważalnych argumentów, jakimi są opinie ekspertów – w tym WiOŚ – nie udało się osiągnąć porozumienia, a o swoje dobre imię zostaliśmy zmuszeni walczyć w sądzie.

Mamy jednak nadzieję, że zbliżający się okres świąteczny przyniesie ukojenie nerwów i spokojne, merytoryczne podejście do tych kwestii dla członków Stowarzyszenia. Przecież recykling jest nam niezbędny, a szkło, jako jedyny materiał nadaje się do niego w 100% i może być przetwarzane w nieskończoność. W dobie kryzysu klimatycznego powinniśmy starać się o to, by jak najwięcej odpadów dostało swoje drugie życie, a nie zalegało na wysypiskach. Dbałość o przyszłość naszej planety to przecież nasz obowiązek – nie tylko prawny, ale także moralny.

Z sąsiedzkim pozdrowieniem

DSS Recykling

Dzień Strażaka

Sztandar dla Stowarzyszenia Koło Gospodyń Strzemieszyce Wielkie

Spotkanie Wielkanocne

Wielkanoc 2024

Dzień Kobiet

Wesołych Świąt!

Szukaj
Close this search box.