Jesteśmy przejrzyści jak szkło

XI Półmaraton Dąbrowski już za nami!

W niedzielę 8 kwietnia 1350 biegaczy oraz prawie 200 amatorów nordic walkingu wystartowało w XI Półmaratonie Dąbrowskim ArcelorMittal Poland. Impreza jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Chodziarze mieli do pokonania 5-kolmetrową trasę znad jeziora Pogoria III pod Halę Widowiskowo-Sportową Centrum, natomiast biegacze wystartowali o godzinie 11 ze stadionu w Ujejscu, by po pokonaniu nieco ponad 21 kilometrów finiszować także pod halą Centrum. Pierwsi zawodnicy dotarli do mety po godzinie 12, ale rekord trasy, ustanowiony sześć lat temu, nie padł. Nie sprzyjała temu wietrzna pogoda, zwłaszcza podczas odcinków nad jeziorem Pogoria IV, która dała się nieco we znaki uczestnikom imprezy.

Zwycięzcą marszu nordic walking podczas XI Półmaratonu Dąbrowskiego został Piotr Niechwiejczyk ze Świętochłowic, a wśród pań triumfowała Dorota Bagińska ze Sławkowa. Najlepszym zawodnikiem w biegu okazał się natomiast Kenijczyk Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo z czasem 1 godzina 7 minut i 47 sekund. Drugi przekroczył linię mety również Kenijczyk Chebolei Daniel Rotich – czas 1 godzina 9 minut i 28 sekund. Trzecie miejsce zajął Adam Czerwiński z Wieliczki z czasem 1 godzina 12 minut i 9 sekund. Najlepsza z pań była Kenijka Oigo Christine Moraa. Jej czas to 1 godzina 17 minut i 50 sekund. Drugie miejsce wśród pań zajęła Aneta Szecówka z Biskupic (czas 1 godzina 29 minut i 41 sekund), a trzecie Dominika Brol z Siemianowic Śląskich (czas 1 godzina 30 minut i 13 sekund).

Organizatorem XI Półmaratonu Dąbrowskigo było Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, a my jak co roku, dołożyliśmy swoją cegiełkę 🙂