Jesteśmy przejrzyści jak szkło

Dzień Strażaka

17 maja świętowaliśmy Dzień Strażaka w Dąbrowie Górniczej. Przed Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zebrały się pododdziały straży pożarnych oraz uczniów szkoły mundurowej III Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Andersa, pracownicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej, parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, kierownicy instytucji miejskich i zaproszeni goście.

Obchody rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, mł. kpt. Marka Adamusa śląskiemu komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Wojciechowi Kruczkowi. Po podniesieniu flagi państwowej, odegrany został hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Były nagrody, wyróżnienia i awanse dla Druhen i Druhów.

To dobry moment by podziękować naszym niezastąpionym strażakom za wspaniałą, ofiarną służbę i pomoc nie tyko w walce z najgorętszym żywiołem. Niezliczona ilość interwencji w domach, na ulicy, wszędzie gdzie żyjemy i poruszamy się to dla Was chleb powszedni i codzienne ryzyko. Za to wszystko ogromnie dziękujemy.

Wszystkim Druhnom i Druhom życzymy zdrowia, bezpiecznych akcji, sukcesów zawodowych i osobistych.

Festyn rodzinny w ZSP nr 3

List Prezesa Mateusza Pękali

Piknik Mundurowy z okazji Dnia Dziecka

Sztandar dla Stowarzyszenia Koło Gospodyń Strzemieszyce Wielkie

Spotkanie Wielkanocne

Wielkanoc 2024

Szukaj
Close this search box.