Jesteśmy przejrzyści jak szkło

Prezentacja Drużyny!

Wiele słów, motywacja i nadzieje na przyszłość – tak krótko można podsumować prezentację i przystąpienie do kolejnego sezonu drużyny Unii Dąbrowa Górnicza, która miała miejsce na obiekcie Fabryki Pełnej Życia 7 sierpnia 2022.

Prezes Rafał Pękala wystąpił tam w podwójnej roli – reprezentował DSS Recykling, który od ponad dekady wspiera klub Unia Dąbrowa Górnicza, a z drugiej strony jest Prezesem samej Unii.

– DSS Recykling wspiera Unię Dąbrowa Górnicza od 12 lat – mówił – początkowo było to po prostu wsparcie dla naszej drużyny ze Strzemieszyc i nie uczestniczyliśmy w żadnych pracach związanych z klubem. Patrząc na osoby, które zgłaszały się do nas, z którymi współpracowaliśmy i widząc jak duże jest ich zaangażowanie zrozumiałem, że warto pomagać i jest to naprawdę dobra inicjatywa. Zdałem sobie sprawę, że Unia ma potencjał. Wiem, że wszyscy wkładają mnóstwo serca i pracy w to, żeby osiągać jak najlepsze wyniki. To jest budujące i motywuje do sięgania po więcej. Konsekwencją długoletniego wsparcia, ogromnego potencjału drużyny i dążenia do jak najlepszych wyników jest moje osobiste zaangażowanie. DSS jest z Unią na każdym meczu, przy każdej pogodzie, w rywalizacji z każdym przeciwnikiem, a ja objąłem stanowisko Prezesa Klubu. W tym miejscu chciałbym podziękować drużynie za wiarę we mnie, za ten nowy rozdział, który razem otwarliśmy, idziemy naprzód i wiele się zmienia!

– Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że nie od dziś wiadomo, jak ważna jest inwestycja w młodzież. Nasza drużyna składa się w większości z młodych zawodników. Z gwiazd, które dopiero wschodzą.
Kolejnym młodym, którzy do nas przyjdą, trzeba dać możliwość rozwoju, dać kadrę trenerską, wskazać ścieżki, żeby wydobyć ich potencjał. Z moim niekłamanym zadowoleniem i satysfakcją spotkał się fakt utworzenia Akademii Unii Dąbrowa Górnicza. Teraz nasza młodzież będzie się mogła szkolić pod okiem profesjonalistów, nowy narybek Unii będzie miał szansę rozwinąć skrzydła i zaistnieć w profesjonalnym futbolu!

– My jako firma wspieramy bardzo wiele inicjatyw w Dąbrowie Górniczej, pomagamy społeczności lokalnej, jesteśmy związani z wieloma stowarzyszeniami i współpracujemy z naszym miastem.
Trzeba pamiętać, że – jak mówił Henry Ford: „Interes, który nic poza pieniędzmi nie przynosi, jest złym interesem.” Zaangażowanie w życie lokalnej społeczności ma wymiar nie tylko biznesowy, ale też ludzki. A w tym przypadku mogę śmiało stwierdzić, że wierzę w chłopaków i będę dumny z każdego ich sukcesu myśląc o tym, że miałem na to wpływ, że się do tego przyczyniłem.

Ponad 10 lat wspólnej gry Unii z DSS Recykling zaowocowało ogromnym rozwojem dla klubu, a założone cele z dnia na dzień stają się osiągalne. Brawo chłopaki!

List Prezesa Mateusza Pękali

Piknik Mundurowy z okazji Dnia Dziecka

Dzień Strażaka

Sztandar dla Stowarzyszenia Koło Gospodyń Strzemieszyce Wielkie

Spotkanie Wielkanocne

Wielkanoc 2024

Szukaj
Close this search box.