Jesteśmy przejrzyści jak szkło

Czwarty numer informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

Szanowni Mieszkańcy Strzemieszyc,

zapraszamy do zapoznania się z kolejnym, czwartym już, wydaniem naszego informatora. Cieszy nas fakt, że każde takie wydawnictwo spotyka się z Państwa zainteresowaniem i życzliwym odbiorem. Dlatego nie zamierzamy ustawać w wysiłkach, aby poznali nas Państwo lepiej i dowiedzieli się, na czym polega nasza praca i jaki ma wpływ na środowisko naturalne i najbliższe otoczenie.

Zachęcamy do przeczytania niezwykle ciekawego artykułu opisującego ekologiczne i ekonomiczne korzyści płynące ze stosowania stłuczki do produkcji szkła oraz podsumowującego wymagania technologiczne i stan prawny dot. recyklingu szkła w Polsce i Unii Europejskiej.

Przede wszystkim jednak w najnowszym informatorze pokazujemy zmiany na lepsze, jakie w ostatnim czasie przeprowadziliśmy w strzemieszyckim DSS Recykling – efekt starań służących minimalizacji wpływu naszego zakładu na otoczenie oraz plany na najbliższe miesiące.

Wiosna to czas porządków. W maju ubiegłego roku nasza załoga posprzątała Wywierzyska, zbierając ponad 7 metrów sześciennych śmieci. W roku bieżącym chcemy zrobić więcej. Już niedługo teren strzemieszyckich Wywierzysk zmieni się w piękny, kolorowy ogród. Firma DSS Recykling ufunduje bowiem w tym miejscu ogród kwiatowy, który z pewnością będzie miłym uzupełnieniem dla siłowni i placu zabaw powstałych w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Realizacją Ogrodu Kwiatowego DSS Recykling w Wywierzyskach zajmie się specjalistyczna firma ogrodnicza. Daje to gwarancję, że ogród przez kolejne sezony będzie rozkwitać, z pożytkiem dla przyrody i ku radości strzemieszyczan.

List Prezesa Mateusza Pękali

Piknik Mundurowy z okazji Dnia Dziecka

Dzień Strażaka

Sztandar dla Stowarzyszenia Koło Gospodyń Strzemieszyce Wielkie

Spotkanie Wielkanocne

Wielkanoc 2024

Szukaj
Close this search box.