Jesteśmy przejrzyści jak szkło

Świąteczne wdanie informatora DSS Recykling dla mieszkańców Strzemieszyc

W świątecznym, piątym, wydaniu informatora DSS Recykling opisujemy zmiany na lepsze, jakie w ostatnim czasie przeprowadziliśmy w naszym zakładzie. Prrezentujemy efekty starań służących minimalizacji wpływu na najbliższe otoczenie, opinie ekspertów oraz wyniki kompleksowych badań i analiz.

Szanowni Mieszkańcy Strzemieszyc,

witamy na łamach świątecznego wydania informatora DSS Recykling. Od ponad dwóch lat nie ustajemy w wysiłkach, byście Państwo mogli lepiej poznać, czym się zajmujemy i jak ważne dla środowiska naturalnego jest to co robimy. Dlatego niezmiernie nam miło z powodu zainteresowania naszym zakładem, objawiającym się m.in. wieloma wizytami strzemieszyczan w DSS Recykling. Z tych spotkań i przebytych rozmów wyłania się, niestety, nienajlepszy obraz Strzemieszyc jako dzielnicy nielegalnych składowisk śmieci, gęstych dymów wydostających się z pieców opalanych czym popadnie, czy wreszcie miejsca uciążliwego opadu żelaznych pyłów pochodzenia hutniczego – swego czasu mylnie uznawanych za pył szklany, bo metaliczne drobinki połyskiwały w słońcu.

To bardzo poważny problem. Również dla nas. Przecież my także, każdego dnia, mijamy dzikie wysypiska śmieci i oddychamy tym samym powietrzem, co mieszkańcy Strzemieszyc. I tak samo troszczymy się o swoje zdrowie.

Z tego powodu chcemy być dla Państwa partnerem w procesie poprawy środowiska naturalnego. Prosimy zauważyć, że jesteśmy jedynym miejscowym zakładem recyklingu, który podjął otwarty dialog z mieszkańcami. Jednocześnie pomagamy lokalnej społeczności, poprzez wsparcie finansowe strzemieszyckich sportowców, dzieci i młodzieży oraz nasze bezpośrednie zaangażowanie. Sprzątanie Wywierzysk oraz sadzenie drzew w Strzemieszycach są tego dobrymi przykładami.

Zachęcamy do lektury najnowszego informatora, będącego podsumowaniem tegorocznej działalności DSS Recykling. Opisujemy w nim zmiany na lepsze, jakie w ostatnim czasie przeprowadziliśmy w naszym zakładzie, prezentujemy efekty starań służących minimalizacji wpływu na najbliższe otoczenie, opinie ekspertów oraz wyniki kompleksowych badań i analiz. Przy okazji, dzielimy się z Państwem informacjami na temat szkła i korzyści dla środowiska naturalnego, jakie wynikają z jego recyklingu.

Z sąsiedzkim pozdrowieniem

Zarząd i Pracownicy DSS Recykling Sp. z o.o.

List Prezesa Mateusza Pękali

Piknik Mundurowy z okazji Dnia Dziecka

Dzień Strażaka

Sztandar dla Stowarzyszenia Koło Gospodyń Strzemieszyce Wielkie

Spotkanie Wielkanocne

Wielkanoc 2024

Szukaj
Close this search box.